TEST A ČIST. VSTREKOVAČOV

 

Testovanie  vysokotlakých vstrekovacov BMW …

 

Vlastníme testovaciu stolicunakomplexnúkontroluačisteniebenzínových vstrekovačov. Na stolici sme schopný otestovat vstrekovače od klasických MPi vstrekovačov, cez prve typi GDi vstrekovačov až po najnovšie vstekovače pre vozidlá s priamym vstekom paliva  ,včetnevysokotlakých piezovstrekovačov Siemens pre vozidlá BMW.

Vstrekovač sme schopní presne otestovať z hľadiska dávkovania paliva ,rozprašovania paliva ,tesnosti vstrekovača a jeho elektrických vlastnosti a to vo všetkých dynamických režimoch práce vstrekovača ako sú voľnobežný režim ,čiastočná záťaž aj plný výkon vstrekovača.

Rovnako sme schopní previesť čistenie v ultrazvuku  s aktiváciou vstrekovačov pre lepšie uvoľnenie nečistôt.Na testovacej stolici je možné vstrekovače čistiť taktiež v špeciálnom spätnom režime.

Prevádzame kompletny servis benzínových vstrekovačov.

Čistíme v ultrazvuku taktiež dieselové vstrekovače.

Škoda Fabia 1.2 HTP 

Test vstrekovačov Škoda Fabia 1,2pred opravou .Vozidlo malo nízky výkon chod na  voľnobeh bol  zjavne na dva valce.Výmena indukčnej cievky v predchádzajúcom servise neviedla k náprave.

Kontrolný test vstrekovačov po viac ako 2  mesiacoch prevádzky.Majiteľ vozidla je s chodom motora spokojný ,výkon aj spotreba sú v poriadku.v pamäti závad nie je uložená žiadna závada (pred čistením boli v pamäti závad uložené chyby.)

Porsche 928

Test vstrekovačov z vozidla ktoré si dal zákazník len preventívne otestovať. Nemal zjavný problém na aute , len sa mu zdala vyššia spotreba a slabší výkon.

Z testu je vidieť , že napriek tomu , že na aute nebol zjavný problém , rozprach a množstvo paliva pri teste nebolo zďaleka optimálne. Pri viacvalcovom motori je ťažké na správaní auta takúto odchýlku poznať avšak činnosť motora to do určitej miery ovplyvní.

Po vyčistení sa trysky u 30 ročného Porsche 928 stabilizovali na vynikajúce parametre.